Reakce Úřadu pro civilní letectví na článek Lidových novin “Letecké show v Hradci hrozí pokuta. Létaly při ní zakázané větroně.”

Praha, 8. září 2010 – Úřad pro civilní letectví je nucen reagovat na článek v Lidových novinách (LN, “Letecké show v Hradci hrozí pokuta. Létaly při ní zakázané větroně”, publikovaný 8. září 2010 ve 12:09, autor: Ondřej Stratilík). Autor tohoto článku uvádí nesprávné informace a naprosto chybně interpretoval vyjádření Úřadu pro civilní letectví. 

Státní dozor nad větroni typu L-13 Blaník, které se účastnily veřejného vystoupení CIAF v Hradci Králové, není v působnosti Úřadu pro civilní letectví. Případný postih je na uvážení příslušeného leteckého úřadu státu jejich registrace. Letecké veřejné vystoupení v Hradci Králové bylo Úřadem pro civilní letectví řádně schváleno a povoleno.

Vzhledem k tomu, že Evropská agentura pro bezpečnost letectví EASA vydala předmětný příkaz k zachování letové způsobilosti, jímž zastavila provoz všech kluzáků typu L-13 a L-13 A Blaník ve večerních hodinách v pátek 3. září 2010 prostřednictvím svých webových stránek, měl by příslušný správní úřad při svém rozhodování přihlédnout k možnostem provozovatelů se s touto skutečností včas seznámit.

Úřad pro civilní letectví dále upozornil na skutečnost, že pokud provozovatel nebo vlastník daného typu letadla neprovede tento příkaz, letadlo ztrácí letovou způsobilost a let takového letadla může být v rozporu s § 12 zákona č. 49/1997 Sb., o civilním letectví a může být i podle tohoto zákona případně postihnut.

Tisková zpráva, Úřad pro civilní letectví

Kontakt pro další informace: Mgr. Jitka Ungerová, Úřad pro civilní letectví

e-mail: ungerova@caa.cz, tel.: 22011 1845, 724 611 116, www.ucl.cz

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce pro správu a veřejnost

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce pro správu a veřejnost