Stížnost na bezpečnost letu

Sběr informací o zahraničních dopravcích: EU-SAFA program 

Obecné informace k SAFA programu v anglickém jazyce najdete na stránkách EASA.

Na základě směrnice SAFA Evropského parlamentu a Rady 2004/36/ES a nařízení (ES) č. 768/2006 je každý členský stát ES povinen vytvořit mechanismus pro sběr informací o bezpečnosti zahraničních leteckých dopravců (Collection of SAFETY information) a tyto informace poté sdílet s ostatními členskými státy a Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví.

ÚCL proto připravil formulář (ke stažení zde: PDF, DOC  ), který v případě, že zaznamenáte například technickou závadu, nebo se setkáte s nestandardní situací, která by mohla ohrozit bezpečnost letu, prosíme vyplňte a odešlete na emailovou adresu safa@caa.cz.

Inspektoři ÚCL mohou na základě vaší zprávy provést následnou kontrolu zahraničního provozovatele na odbavovací ploše a výsledky této kontroly mohou dále sloužit jako jeden ze zdrojů pro tvorbu seznamu dopravců, kteří podléhají zákazu letecké dopravy v rámci EU (tzv. Black list), viz odstavec výše.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Odbor provozu letadel

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Odbor provozu letadel