Veřejnost

Aktuality

30.4.2024
Prodloužení spolehlivosti osob, kterým skončí platnost dokladu v průběhu řízení o nové ověření spolehlivosti

Ministerstvo dopravy vydalo v reakci na současné vysoké vytížení agendy ověřování spolehlivosti dle § 85e a násl. zákona o civilním letectví rozhodnutí, dle kterého lze na držitele dokladů o spolehlivosti nahlížet jako na spolehlivé i v případě, kdy jim během řízení platnost dokladu skončí.

25.3.2022
Porucha SMS brány

Během středy 23. března 2022 při přechodu na nový způsob odesílání informačních SMS bohužel došlo k závadě na původní SMS bráně úřadu, která v některých případech odeslala stará upozornění na vyzvednutí dokladu ověření spolehlivosti. Za způsobené nepříjemnosti se omlouváme.

1.9.2020
INFORMACE PRO VEŘEJNOST (účinnost ke dni 1. září 2020)

Návštěvníky budovy Úřadu pro civilní letectví si dovolujeme upozornit, že ve všech prostorách určených pro styk s veřejností jsou s účinností ke dni 1. září 2020 do odvolání všechny osoby povinny používat roušky nebo jinak vhodně zakrýt dýchací cesty v době určené pro styk s veřejností.

Zároveň Vás i nadále prosíme o dodržování základních hygienických pravidel a dodržování bezpečných rozestupů od dalších osob.

Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci.

17.4.2020
Obnova úředních hodin

Dovolujeme si Vás informovat, že úřední hodiny Úřadu pro civilní letectví („Úřad“) určené pro styk s veřejností jsou s účinností od 20. dubna 2020 obnoveny v původním rozsahu. Pracovní doba zaměstnanců Úřadu a úřední hodiny Úřadu jsou dostupné na následujícím odkazu: https://www.caa.cz/kontakty/uredni-hodiny/.

27.3.2020
Online formulář žádosti o náhradu škody pro cestující v letecké dopravě

Úřad pro civilní letectví zpracoval online formulář žádosti o náhradu škody pro cestující v letecké dopravě v případě zpožděného nebo zrušeného letu, a z důvodu odepření nástupu na palubu proti vůli cestujícího.

17.3.2020
Sdělení pro cestující, jejichž plánované lety byly zrušeny v období od 5. 3. 2020 do současnosti

Vážení cestující,

s ohledem na hromadné rušení letů leteckých společností v období od 5. 3. 2020 do odvolání v důsledku kroků přijatých vládou České republiky si Vás dovolujeme informovat o tom, že Úřad pro civilní letectví nebude po leteckých dopravcích vymáhat náhradu škody ve smyslu čl. 7 nařízení EP a Rady (ES) č. 261/2004.

Letecký dopravce je povinen uhradit cestujícím pořizovací cenu letenky, Úřad však zastává stanovisko, že letecký dopravce není povinen k náhradě škody z důvodu existence mimořádné okolnosti.

Cestující prosíme o trpělivost při uplatňování nároku na vrácení pořizovací ceny letenky. Jsme si vědomi toho, že zákaznické linky leteckých dopravců jsou v současné době přetížené nebo nefunkční, doporučujeme však cestujícím vyčkat do doby alespoň částečné stabilizace celé situace, a až poté se pokusit kontaktovat leteckého dopravce.

Cestující rovněž upozorňujeme na možnost obrátit se na věcně a místně příslušný soud s uplatněním svého nároku.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce pro správu a veřejnost

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce pro správu a veřejnost