Jaká je platnost Programů údržby, smluv na provádění údržby a Osvědčení kontrol letové způsobilosti (ARC) po transformaci organizací oprávněných dle Nařízení Komise (EU) č.1321/2014 Část M Hlava G (CAMO) a Hlava F (údržba) na Část CAMO nebo Část CAO?

Tato informace je určena pro organizace údržby (M.F) a organizace řízení zachování letové způsobilosti (M.G), které byly/budou přetransformovány na organizace CAO nebo CAMO ve shodě s Nařízením Komise (EU) č.2019/1383. Pojednává o smluvních zákaznických vztazích vzhledem ke změně čísel oprávnění uvedených v jednotlivých dokumentech:

  • Platnost uzavřených smluv na údržbu nebo řízení zachování letové způsobilosti

Po datu překlopení (nejpozději do 24. 9. 2021) je třeba uzavřít nové smlouvy nebo do původních doplnit dodatek o změně čísla oprávnění organizace.

  • Platnost vytvořených programů údržby

Po datu překlopení platí dál vydané programy údržby až do doby prvního ročního přezkoumání. Pak je třeba vydat nové nebo provést změnu.

  • ARC

Po datu překlopení zůstávají vydaná ARC platná do konce jejich platnosti. To mimo jiné znamená, že do konce platnosti mohou být prodlužována přetransformovanou organizací, která ARC vydala.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce technická

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce technická