Změny v předpisech

Odbor vnějších vztahů a speciálních činností ÚCL vyhlašuje odborná připomínková řízení k návrhům změn leteckých předpisů.

Návrhy změn leteckých předpisů – připomínková řízení

Níže uvádíme přehled právě probíhajících připomínkových řízení. Vaše případné připomínky k uvedeným návrhům či jiné podněty na změnu stávajícího znění leteckých předpisů podávejte prosím pomocí níže umístěného připomínkového formuláře – buď jedním ze způsobů, který je v něm stanoven, nebo přímo na e-mailovou adresu kontaktní osoby uvedené u konkrétního návrhu.

Připomínkový formulář k návrhu změny předpisu

Předpis
(změna)
KomentářTermín pro podání připomínekKontaktní osobaPříloha
L 9
Změna č. 29
Změna vychází z Amendmentu 29 ICAO Annexu 9 a týká se zejména oblastí ohrožení veřejného zdraví, zabezpečení cestovních a zdravotních dokladů, záchranných a repatriačních letů, zjednodušení přepravy osob se zdravotním postižením a osob se sníženou schopností pohybu a orientace, pomoci obětem leteckých nehod a jejich rodinám, obchodování s lidmi a záznamů o knihování cestujících (PNR).
Předpokládané datum účinnosti je 18. listopadu 2022.
21.07.2022skovronova@caa.czPDF
L 7
Změna č. 7
Změna vychází z Amendmentu 7 ICAO Annexu 7 a týká se registrace, zrušení registrace a převodu registrace letadel.13.07.2022tomasova@caa.czPDF

Návrhy na změnu předpisů EASA (NPA)

V současné době je možné podávat připomínky k návrhům EASA na změnu předpisů, tzv. EASA NPA. Více informací naleznete na samostatné stránce Návrhy na změnu předpisů EASA (NPA).

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní