Změny v předpisech

Odbor vnějších vztahů a speciálních činností ÚCL vyhlašuje odborná připomínková řízení k návrhům změn leteckých předpisů.

Návrhy změn leteckých předpisů – připomínková řízení

Níže uvádíme přehled právě probíhajících připomínkových řízení. Vaše případné připomínky k uvedeným návrhům či jiné podněty na změnu stávajícího znění leteckých předpisů podávejte prosím pomocí níže umístěného připomínkového formuláře – buď jedním ze způsobů, který je v něm stanoven, nebo přímo na e-mailovou adresu kontaktní osoby uvedené u konkrétního návrhu.

Připomínkový formulář k návrhu změny předpisu

Předpis
(změna)
KomentářTermín pro podání připomínekKontaktní osobaPříloha
L 7
Změna č. 7
Změna vychází z Amendmentu 7 ICAO Annexu 7 a týká se registrace, zrušení registrace a převodu registrace letadel.13.07.2022tomasova@caa.czPDF
L 8
Změna č. 109
Změny vychází z Amendmenu 109 ICAO Annexu 8 a týkají se odpovědností státu v případě, že je státem projekce modifikace nebo opravy třetí strana, požadavků požární ochrany nákladových prostorů a údržby letadel v souvislosti s procesem zápisu do rejstříku, výmazu a převodu registrace letadla.
Předpokládané datum účinnosti změny je 3. listopadu 2022.
30.06.2022skovronova@caa.czPDF
L 10/IV
Změna č. 91
Změny vychází z Amendmenu 91 ICAO Annexu 10, Volume IV a jejich cílem je zavedení nově vytvořených požadavků pro palubní protisrážkový systém X (ACAS X) a opatření ke snížení falešných výstrah ACAS.
Předpokládané datum účinnosti změny je 3. listopadu 2022.
30.06.2022skovronova@caa.czPDF

Návrhy na změnu předpisů EASA (NPA)

V současné době je možné podávat připomínky k návrhům EASA na změnu předpisů, tzv. EASA NPA. Více informací naleznete na samostatné stránce Návrhy na změnu předpisů EASA (NPA).

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní