fbpx

Návrhy na změnu předpisů EASA (NPA)

Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) vyhlašuje na svých internetových stránkách veřejná připomínková řízení k návrhům na změnu předpisu, tzv. EASA NPA .

Níže uvádíme přehled aktuálních NPA spolu s případným stručným komentářem. Kompletní přehled aktivních NPA, ke kterým je možné podávat připomínky, a samotné návrhy ke stažení najdete na stránce EASA – Notices of Proposed Amendment (NPAs), již uzavřené návrhy pak můžete nalézt v archivu předpisové činnosti odkazované na téže stránce.

Případné připomínky k uvedeným návrhům je možné podávat přímo EASA prostřednictvím nástroje CRT(nejlépe v anglickém jazyce).

Souhrn všech připomínek k jednotlivým NPA, včetně vyjádření EASA, obsahují dokumenty CRD, uveřejňované rovněž na stránce EASA.


EASA NPA č.NázevKomentářTermín pro podání připomínekPDF
2020-09Regular update of AMC-20Toto NPA navrhuje změny v AMC-20 tak, aby reagovaly na současný pokrok techniky. Ve spolupráci s FAA se zavádí nové EASA AMC 20-193 týkající se použití vícejádrových procesorů (MCP), a dále se aktualizují AMC 20-136 týkající se ochrany elektrických a elektronických systémů letadla proti blesku a AMC 20-158 týkající se ochrany elektrických a elektronických systémů letadla proti zářivému poli vysoké intenzity (HIRF).04.01.2021stáhnout
2020-08Regular update of the Certification Specifications for Operational Suitability Data (OSD) Flight Crew Data (CS-FCD)Cílem tohoto NPA je navrhnout změny v CS-FSD tak, aby se zahrnuly osvědčené postupy a zkušenosti získané od jejich první implementace.26.10.2020stáhnout