Návrhy na změnu předpisů EASA (NPA)

Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) vyhlašuje na svých internetových stránkách veřejná připomínková řízení k návrhům na změnu předpisu, tzv. EASA NPA .

Níže uvádíme přehled aktuálních NPA spolu s případným stručným komentářem. Kompletní přehled aktivních NPA, ke kterým je možné podávat připomínky, a samotné návrhy ke stažení najdete na stránce EASA – Notices of Proposed Amendment (NPAs), již uzavřené návrhy pak můžete nalézt v archivu předpisové činnosti odkazované na téže stránce.

Případné připomínky k uvedeným návrhům je možné podávat přímo EASA prostřednictvím nástroje CRT(nejlépe v anglickém jazyce).

Souhrn všech připomínek k jednotlivým NPA, včetně vyjádření EASA, obsahují dokumenty CRD, uveřejňované rovněž na stránce EASA.


EASA NPA č.NázevKomentářTermín pro podání připomínekPDF
2022-09Establishment of a regulatory framework on the conformity assessment of ATM/ANS systems and ATM/ANS constituents (ATM/ANS equipment) (Subtask 1)Toto NPA představuje návrh legislativního rámce jak pro certifikaci některých ATM/ANS zařízení, tak i pro organizace podílející se na jejich navrhování a výrobě.07.10.2022NPA 2022-09
2022-08Analysis of on-ground wing contamination effect on take-off performance degradationCílem tohoto NPA je:
• zmírnit rizika incidentů a nehod způsobených znečištěním draku námrazou na zemi nebo nedostatečným odmrazením/protinámrazovým ošetřením; a
• sladit požadavky CS-25 s existujícími AIR OPS předpisy EASA týkajícími se povoleného vzletu při znečištění stanovené úrovně.
25.10.2022NPA 2022-08
Annex
2022-07Regular update of CS-25Toto NPA představuje návrh na úpravu legislativních požadavků vztahujících se k velkým letounům tak, aby zohlednily zkušenosti získané z provozu a v rámci certifikačních projektů.30.10.2022NPA 2022-07
2022-03Reduction in accidents caused by failures of critical rotor and rotor drive components through improved vibration health monitoring systemsToto NPA navrhuje změny CS-29, které umožní hlubší integraci systému VHM (Vibration Health Monitoring) do programu zachování letové způsobilosti rotorových letadel a zároveň poskytne vylepšený a aktualizovaný poradenský materiál pro návrh těchto systémů, jakožto i pro jejich běžné používání v provozu.11.10.2022NPA 2022-03
Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní