Letecké předpisy

Letecké předpisy řady L

Letecké předpisy řady L jsou v České republice uveřejňovány Ministerstvem dopravy ČR prostřednictvím Letecké informační služby (LIS) státního podniku Řízení letového provozu ČR (ŘLP ČR, s.p.).


Úřad pro civilní letectví připravuje návrhy jejich znění, a to převážně na základě standardů a doporučených postupů ICAO.


Letecké předpisy řady L jsou placené publikace a je možné je zakoupit prostřednictvím Letecké informační služby (LIS). K nahlédnutí jsou letecké předpisy řady L k dispozici na Odboru standardizace a regulace ÚCL.


Od 1. ledna 2008 jsou letecké předpisy řady L dostupné také prostřednictvím internetového přístupu na webových stránkách Letecké informační služby (LIS). Tato služba je poskytována bezplatně. V této souvislosti je třeba upozornit, že za autentická znění leteckých předpisů řady L se považují pouze znění zveřejněná v tištěné podobě Letecké informační příručky. Elektronické či listinné kopie (stejnopisy) nemohou autentická znění předpisů nahradit.


Připomínky ke znění předpisů řady L
 lze kdykoliv podat na níže odkazovaném formuláři Odboru standardizace a regulace podle pokynů uvedených na tomto formuláři.

Připomínkový formulář k návrhu změny předpisu

Informace o aktuálně připravovaných změnách nebo opravách leteckých předpisů, resp. o aktuálních veřejných připomínkových řízeních k návrhům změn nebo oprav leteckých předpisů, naleznete na stránce Změny v předpisech.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní