Restrikce spojené s COVID-19

Sekce technická Úřadu pro civilní letectví informuje, že po dobu trvání cestovních restrikcí do zahraničí lze v případě dovozů letadel postupovat následovně:

Dovozy

Po dobu trvání cestovních restrikcí do zahraničí nemohou pracovníci úřadu vyjíždět na zahraniční služební cesty do některých zemí. Z toho důvodu není možné provádět kontroly letadel při dovozu do ČR ze třetích zemí dle standardních postupů.

Vzhledem ke snaze zajistit i v tomto období možnost dovozu a uvedení do provozu letadla ze třetí země, přistoupil ÚCL v takovýchto případech k vydání Povolení k letu (Permit to Fly) pro přelet letadla ze třetí země do České republiky.

Před vydáním Povolení k letu musí být letadlo zapsané v Leteckém rejstříku ČR a musí mít schválený Program údržby.

Doklady letové způsobilosti budou vydány po fyzické prohlídce letadla a po kontrole dokumentace k letadlu po příletu do ČR.

Bližší informace budou žadateli sděleny při podání žádosti o vydání OLZ na příslušném oddělení (Oddělení dopravních letadel, Oddělení malých letadel).


Kontakty:

FunkceJménoE-mail
Ř/OZLIng. Jaroslav Seyfriedseyfried@caa.cz
V/MLIng. Pavel Valentavalenta@caa.cz
V/DLIng. Jiří Ďuk duk@caa.cz

Poslední aktualizace: 14. 07. 2021

Správce stránky: Odbor způsobilosti letadel v provozu

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce technická

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce technická