K zakoupené letence jsem si sjednal také pojištění storna letenky. Jakým způsobem postupovat v případě, že let byl již zrušen, nebo v případě, že let bude v nejbližší době s vysokou pravděpodobností zrušen?

V případě zrušení letu doporučujeme obrátit se nejdříve na provozujícího leteckého dopravce, anebo na pojišťovnu, s níž máte pojištění sjednáno, a to způsobem, který vyplývá z přepravních podmínek leteckého dopravce nebo smlouvy uzavřené s pojišťovnou. Kontaktovat provozujícího leteckého dopravce nebo pojišťovnu lze nejčastěji prostřednictvím formuláře na internetových stránkách Vašeho smluvního partnera. Pokud Váš let prozatím zrušen nebyl, bude možnost uplatnění Vašeho nároku záležet na smluvních podmínkách sjednaného pojištění, na jejichž základě mohou být pozitivně či negativně vymezeny konkrétní důvody pro poskytnutí plnění. V působnosti Úřadu pro civilní letectví bohužel není poskytovat cestujícím pomoc související s uplatněním storna letenky nad rámec úpravy vyplývající z nařízení (ES) č. 261/2004.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Šéfredaktor

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: ŠéfredaktorV případě zrušení letu doporučujeme obrátit se nejdříve na provozujícího leteckého dopravce, anebo na pojišťovnu, s níž máte pojištění sjednáno, a to způsobem, který vyplývá z přepravních podmínek leteckého dopravce nebo smlouvy uzavřené s pojišťovnou. Kontaktovat provozujícího leteckého dopravce nebo pojišťovnu lze nejčastěji prostřednictvím formuláře na internetových stránkách Vašeho smluvního partnera. Pokud Váš let prozatím zrušen nebyl, bude možnost uplatnění Vašeho nároku záležet na smluvních podmínkách sjednaného pojištění, na jejichž základě mohou být pozitivně či negativně vymezeny konkrétní důvody pro poskytnutí plnění. V působnosti Úřadu pro civilní letectví bohužel není poskytovat cestujícím pomoc související s uplatněním storna letenky nad rámec úpravy vyplývající z nařízení (ES) č. 261/2004.