Jak mohu létat se svým modelem?

Letečtí modeláři mají následující možnosti, jak provozovat svá letadla:

  1. Mohou létat jako členové klubu nebo sdružení modelářů, které od příslušného úřadu obdrželo oprávnění k provozu, jak je definováno v Článku 16 nařízení (EU) 2019/947. V takovém případě by měli dodržovat postupy klubu nebo sdružení modelářů v souladu s oprávněním k provozu. Oprávnění definuje všechny podmínky pro provoz a může se odchýlit od nařízení (může například umožňovat provoz s drony těžšími 25 kg nebo létání nad 120 m atd.). Členské státy mohou modelářským klubům a sdružením modelářů umožnit, aby zaregistrovaly své členy v registračních systémech zavedených v souladu s Článkem 14. Pokud tomu tak není, zaregistrují se členové klubů a sdružení modelářů sami v souladu s Článkem 14.
  2. Pokud si osoba nepřeje stát se členem klubu nebo sdružení, může v souladu s Článkem 15 odst. 2 nařízení UAS použít zvláštní zeměpisné zóny definované členskými státy EASA, v nichž drony a modely letadel nemusí splňovat určité technické požadavky a/nebo kde jsou rozšířena provozní omezení, včetně hmotnostních nebo výškových omezení.
  3. Modely mohou být provozovány v podkategorii A3. Více informací k možnostem provozu naleznete dále v dokumentu.

Regulatorní odkaz: Článek 16 nařízení (EU) 2019/947.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní