Pověření lékaři

Pověření lékaři

Letečtí lékaři (AME) pověření vydáváním osvědčení zdravotní způsobilosti jsou rozděleni do následujících skupin:

Skupina SLZ: Může vydávat pouze lékařský posudek o zdravotní způsobilosti pro piloty sportovních létajících zařízení ve smyslu § 84c odst. 3 (a) a (b) zákona o civilním letectví (č. 49/1997 Sb. v platném znění).

Seznam leteckých lékařů skupiny SLZSkupina Z (základní oprávnění): Může vydávat osvědčení zdravotní způsobilosti 2. třídy (včetně vstupních prohlídek) pro soukromé piloty letounů, vrtulníků, piloty kluzáků a balónů podle Přílohy IV k nařízení (EK) č. 1178/2011 (Part-MED). K tomu má stejná práva jako skupina SLZ.


Seznam leteckých lékařů skupiny ZSkupina R (rozšířené oprávnění): Může vydávat osvědčení zdravotní způsobilosti 1. a 3. třídy (kromě vstupních prohlídek – ty musí být provedeny v AeMC – ÚLZ Praha) pro profesionální piloty letounů a vrtulníků a pro řídící letového provozu. K tomu má stejná práva jako skupina Z.

Seznam leteckých lékařů skupiny RAktuální informace

Internetové kurzy vzdělávání v oboru leteckého lékařství pro AME

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Odbor způsobilosti leteckého personálu

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Odbor způsobilosti leteckého personálu