Úřad pro civilní letectví představuje nový bezpečnostní projekt “Doletíš?!”

Praha, 24. září 2010 – Úřad pro civilní letectví, Ministerstvo dopravy ČR,   Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, Letecká amatérská asociace ČR a Aeroklub ČR dnes, tj. 24.9.2010, představují nový bezpečnostní projekt jménem “DOLETÍŠ?!” 

Tuto kampaň je možné shlédnout na webovém portálu http://www.doletis.cz/

Obsahem této kampaně je seriál krátkých videí o jednotlivých aspektech bezpečnosti v létání se zaměřením na oblast všeobecného letectví. Jednotlivé díly budou publikovány zhruba jedenkrát v měsíci.

Projekt “Doletíš” by měl vést piloty k tomu, aby více přemýšleli o létání a bezpečnosti. Měl by pomoci všem pilotům učit se z chyb jiných.

“Příčiny, které vedly a vedou k leteckým nehodám se sice mění, ale od začátku letectví však jedna vyniká, a dokonce v posledním  desetiletí je naprosto nejvýznamnější. Je to tzv. “lidský činitel”, tedy jinými slovy selhání člověka, pilota.

Jestliže v normálním životě platí, že chytrý člověk se učí z chyb druhých a hloupý ze svých, tak pro letectví to platí dvojnásobně.

Jakémukoliv letadlu a fyzikálním zákonům  je totiž úplně jedno, zdali jste starý a zkušený, nebo mladý a nezkušený, chudý anebo bohatý, generální ředitel anebo kluk po vyučení; ke každému z Vás se budou chovat stejně spravedlivě.” Uvedl mimo jiné k projektu “DOLETÍŠ?!” Josef Rada, generální ředitel Úřadu pro civilní letectví.

Odkaz:

http://www.doletis.cz/

Tisková zpráva, Úřad pro civilní letectví

Kontakt pro další informace: Mgr. Jitka Ungerová, Úřad pro civilní letectví

e-mail: ungerova@caa.cz, tel.: 225 421 845, 724 611 116, www.ucl.cz

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce pro správu a veřejnost

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce pro správu a veřejnost