Seznam “nebezpečných” leteckých společností – “black list”

Praha, 29. srpna 2005 – Úřad pro civilní letectví konstatuje, že seznam (White List) 93 leteckých společností údajně autorizovaných podle evropských norem francouzským leteckým úřadem (DGAC), který byl uveřejněn 25. 8. 2005 listem LE FIGARO, není dokument komplexně posuzující úroveň bezpečnosti zahraničních leteckých společností používajících francouzská letiště.

   
Důvodem je mimo jiné absence renomovaných světových společností na tomto seznamu. Tento seznam je odlišný od aktuálních seznamů uvedených na internetových stránkách úřadu DGAC, které obsahují výčet všech renomovaných společností včetně našich dopravců.
      
Dále ÚCL konstatuje, že z pěti leteckých společností, kterým DGAC v minulosti odebrala oprávnění létat do francouzského vzdušného prostoru, čtyři společnosti do ČR nelétají, ani nelétaly. Jediné z těchto společností, která v minulosti provozovala lety do ČR, bylo toto oprávnění po bezpečnostních kontrolách provedených ÚCL odebráno.

ÚCL v tomto týdnu požádá své partnery z francouzského DGAC o interpretaci skutečností zveřejněných listem LE FIGARO.  

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce pro správu a veřejnost

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce pro správu a veřejnost