Kampaň PŘEMÝŠLEJ… DOLETÍŠ

Úřad pro civilní letectví, Ministerstvo dopravy ČR,   Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, Letecká amatérská asociace ČR a Aeroklub ČR dnes tj. 21.1.2010 spouští společnou bezpečnostní kampaň PŘEMÝŠLEJ… DOLETÍŠ na webovém portálu www.skolenipilotu.cz .

Uživatelé zde mohou zhlédnout školící materiál “bezpečnostní kampaně” a získat další související informace. Tato kampaň byla připravena ve snaze přispět ke zvýšení bezpečnosti sportovního a rekreačního letectví.

Spuštění této kampaně bylo prezentováno před leteckou veřejností u příležitosti závěrečné  porady k bezpečnosti za rok 2009, která se uskutečnila dnešního dne tj. 21.1.2010.

Kampaň je koncipována tak, aby se nenásilnou formou pokusila přimět piloty k zamyšlení nad sebou samými a k tomu, aby pokud možno neopakovali chyby jiných.

Nositelé myšlenky “bezpečnostní kampaně” si kladli za cíl vybrat z mnoha problematických témat ta nejpalčivější, jež mají vliv na bezpečnost všeobecného letectví, a upozornit na ně.

“Jsme přesvědčeni, že zásadní problém bezpečnosti sportovního a rekreačního letectví není v technice, nedostatku informací, chybné metodice atp., ale že je především v nás lidech, kteří často zapomínáme na základní poučky a “moudra” vyplývající ze zkušeností,” uvedl Jiří Koubík, ředitel správy Letecké amatérské asociace ČR.

“Webové rozhraní je komunikační kanál, který umožňuje oslovení velkého množství uživatelů v jeden moment. Kampaň je doplněna také tiskovou verzí, plakáty a DVD nosiči, které jsou určené po letiště, školy a instituce. Věřím, že touto snahou přispějeme k ještě větší bezpečnosti letectví v ČR,” uvedl Josef Rada, generální ředitel Úřadu pro civilní letectví.

Odkaz:

http://www.skolenipilotu.cz/

Kontakt pro média:

MGR. JITKA UNGEROVÁ

TISKOVÁ MLUVČÍ ÚCL

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce pro správu a veřejnost

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce pro správu a veřejnost