ČSL a ÚCL uzavřely dohodu o certifikaci letiště Praha – Ruzyně

Praha, 25. srpna 2005 – Vedení České správy letišť, s.p., a Úřadu pro civilní letectví 25. srpna 2005 uzavřely dohodu o certifikaci veřejného mezinárodního letiště Praha – Ruzyně týkající se tématu provozní bezpečnosti. Tímto krokem je zajištěno plnění závazků vyplývajících z mezinárodní úmluvy o civilním letectví, které Česká republika přijala.

Dnes byla za účasti zástupců České správy letišť, s.p. (ČSL) a Úřadu pro cvilní letectví (ÚCL) podepsána dohoda o certifikaci ve smyslu zákona č. 49/1997 Sb., o civilním letectví. Certifikace klade přísné požadavky na soulad provozního zabezpečení a odbornou způsobilost letištního personálu se standardy ICAO (mezinárodní organizace pro civilní letectví), aby byla zajištěna vysoká míra provozní bezpečnosti civilní letecké dopravy.

Dohoda zavazuje oba subjekty ke spolupráci, upravuje její závazný harmonogram a definuje zásady procesu certifikace, a jejím cílem je zavedení komplexního certifikovaného systému řízení provozní bezpečnosti a jakosti na pražském letišti.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce pro správu a veřejnost

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce pro správu a veřejnost