Spadám do „otevřené“ kategorie. Jak určím, ve které podkategorii mohu létat?

Podkategorie je dána buď:

  • štítkem uvádějícím označení třídy (C0, C1, C2, C3 nebo C4), upevněným k vašemu dronu; nebo
  • hmotností vašeho dronu v případě soukromě zhotoveného dronu nebo dronu bez štítku s označením třídy (drony uvedené na trh před uplatňováním příslušných nařízení);

Upozornění: s cílem usnadnit přechod na nový regulační rámec mohou drony bez štítků s označením tříd létat do 31. prosince 2023 podle požadavků definovaných v Článku 22 nařízení (EU) 2019/947 (další informace viz FAQ týkající se létání bez označení třídy).

Podle výše uvedených informací použijte níže uvedenou tabulku, abyste určili podkategorii, ve které musíte létat. Například s drony s označeními třídy C2 lze létat pouze v podkategoriích A2 (v blízkosti lidí) nebo A3 (daleko od lidí).

Vezměte prosím na vědomí, že stát může publikovat zeměpisné zóny, které mohou použití vašeho dronu omezit.

V České republice se k předletové přípravě provozu dronu, seznámení s uspořádáním vzdušného prostoru v daném místě a k identifikaci případných konfliktů s uvedením příslušných postupů využívá speciální webová aplikace Řízení letového provozu, s.p., https://dronview.rlp.cz/.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní