Druhy dronů, na které se nařízení odkazuje

„Bezpilotním letadlem“ se rozumí letadlo provozované autonomně nebo projektované pro autonomní provoz nebo pro řízení na dálku bez pilota na palubě;

Tato definice zahrnuje všechny typy letadel bez pilota na palubě, včetně rádiem řízených létajících modelů (motorové s pevnými křídly, vrtulníky, kluzáky) bez ohledu na to, zda mají nebo nemají palubní kameru.

Nařízení používají termín UAS, bezpilotní systém, k označení dronu, jeho systému a veškerého dalšího vybavení používaného k jeho ovládání a provozu, jako je řídicí jednotka, možný katapult k jeho vypuštění a další.

RPAS (Remotely Piloted Aircraft Systems) je podkategorie UAS, která zahrnuje jak systémy dálkově řízené, tak plně autonomní. Plně autonomní UAS létají zcela samy bez nutnosti jakéhokoli zásahu pilota.

Regulatorní odkaz: Článek 3 odst. 30 nařízení (EU) 1139/2018 / Článek 2 odst. 1) nařízení (EU) 2019/947 a Článek 3 odst. 3) nařízení (EU) 2019/945.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní