Safety – provozní bezpečnost

Aktuality

2.5.2023
Vydání 1. verze Státního plánu bezpečnosti

Ke dni 1. května 2023 vydalo Ministerstvo dopravy 1. vydání Státního plánu bezpečnosti (SPAS) pro roky 2023 - 2025. Na přípravě tohoto dokumentu se kromě Ministerstva dopravy podílel také Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod a Úřad pro civilní letectví.

27.3.2023
Než usedneme do letadla v další letecké sezóně

… několik bodů k zamyšlení.

16.6.2022
Uveřejnění 2. vydání Státního programu bezpečnosti

Ministerstvo dopravy s účinností k dnešnímu dni uveřejnilo 2. vydání Státního programu bezpečnosti (SSP) České republiky, integrovaného souboru pravidel a činností zaměřených na zvyšování bezpečnosti.

2. vydání SSP je doprovázeno změnou leteckého předpisu L19, kterou naleznete na webu Letecké informační služby, ŘLP ČR, s.p.

2. vydání Státního programu bezpečnosti České republiky

21.2.2022
Příprava na let po zimní přestávce

Formou článku jsme uveřejnili krátké zamyšlení pro piloty před zahájením nové letové sezóny. Zejména s důrazem na plánování letů přes různé prostory a komunikaci.

8.10.2021
Odpovídače ano, či ne…

Krátké zamyšlení nad rozhodnutím, zda používat nebo nepoužívat odpovídače při létání.

19.8.2020
Kybernetický útok na systémy Garmin

Na začátku srpna jsme obdrželi informaci od EASA, že došlo ke kybernetickému útoku na GARMIN, který musel odstavit velkou většinu svých online služeb. EASA informovala, že uvedený útok může narušit přístup k plánování letů a navigaci.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Šéfredaktor

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Šéfredaktor