Modul SPECIFIC/OKL

V profilu provozovatele můžete spravovat své kontaktní údaje (ostatní údaje jsou aktualizovány automaticky přímo z příslušných registrů) a s využitím modulu SPECIFIC/OKL můžete podávat žádosti o vydání Oprávnění k provozu a Oprávnění k letu.

Uvedený nástroj nenahrazuje standardní postupy podle zákona č. 500/2004 Sb., Správní řád, pouze je doplňuje a jeho využití je volbou žadatele. Žadateli budou veškeré dokumenty doručovány standardně. Účelem nových funkcionalit modulu SPECIFIC/OKL je zrychlení řízení, zrychlení výměny informací mezi žadatelem a Úřadem a zvýšení uživatelského komfortu.

Funkcionality modulu SPECIFIC/OKL, kde naleznete možnost podat žádost a získat přehled o řízeních ve věci vydání Oprávnění k provozu a Oprávnění k letu, jsou poměrně sofistikované. Pojďme si proto níže představit základní prvky modulu.

Představení základních funkcionalit modulu SPECIFIC/OKL:

Základní informace

Podání žádosti o vydání Oprávnění k provozu

Správa žádosti a interakce s ÚCL

Uvedeného průvodce si můžete stáhnout rovněž ve formátu PDF :

Představení základních funkcionalit modulu SPECIFIC/OKL

Smyslem výše popsaného nástroje není náhrada standardních procesů vydání Oprávnění k provozu a vydání Oprávnění k letu, vycházejících ze zákona č. 500/2004 Sb. Správní řád; požadavky zákonů budou s využitím modulu SPECIFIC/OKL splněny. Hlavním účelem modulu SPECIFIC/OKL je zrychlení řízení, zefektivnění komunikace ve vztahu žadatel – Úřad tak, abychom byli schopni reflektovat často velmi krátké termíny zamýšlených realizací provozu UAS, pro které je operativní vyřízení Oprávnění k provozu a Oprávnění k letu nezbytné.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Sekce provozní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Sekce provozní