EU legislativa

Nařízení EP a Rady (ES) č. 300/2008 – stanoví základní právní rámec – společné základní normy ochrany civilního letectví před protiprávními činy na úrovni Evropské unie.

Nařízení Komise (EU) č. 1254/2009 – stanoví kritéria umožňující členským státům odchýlit se od společných základních norem a přijmout alternativní bezpečnostní opatření. Na národní úrovni aplikováno prostřednictvím § 86e leteckého zákona (zvláštní opatření).

Nařízení Komise (EU) 2015/1998 – prováděcí opatření ke společným základním normám ochrany civilního letectví před protiprávními činy, „kuchařka“ k nastavení bezpečnostních opatření pro subjekty, kterým z Nařízení 300 nebo národní legislativy vyplývají určité povinnosti.

Rozhodnutí Komise (EU) K(2015)8005 – rozhodnutí upřesňující postupy provádění jednotlivých bezpečnostních opatření a charakterizující podmínky udělení výjimek. Na národní úrovni aplikováno prostřednictvím § 86d leteckého zákona (základní opatření). ÚCL stanoví jednotlivým adresátům povinností na základě „potřeby znát“, se zohledněním místní situace v České republice.

Máte nejasnosti? Zanechte nám vzkaz
Autor stránky: Odbor bezpečnostní

Zanechat vzkaz:

Děkujeme za váš zájem nás zkontaktovat. Odpověď zašleme na vámi uvedený email. V případě dotazů nesouvisejících s touto stránkou využijte prosím možnosti v sekci Kontakty.
Vaším podnětem se bude zabývat: Odbor bezpečnostní