Sdělení ÚCL – teoretické zkoušky

Na základě častých dotazů Úřad pro civilní letectví sděluje, že v souladu s odstavcem 5.4.3 postupu CAA-ZLP-060 Zkušební řád pro teoretické zkoušky, viz odkaz níže, je možno teoretické zkoušky pro získání průkazu profesionálního pilota a kvalifikace pro lety podle přístrojů, tj. CPL(A), ATPL(A), IR(A), EIR, CPL(H), ATPL(H), ATPL(H)/IR a IR(H) provádět pouze v anglickém jazyce. 

Při těchto zkouškách jsou zkušební otázky do jednotlivých testů uchazečů generovány z jednotné evropské databáze zkušebních otázek (ECQB), kterou leteckým úřadům členských států ES dodává Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA). Tato databáze je neveřejná. Uvedený způsob provádění zkoušek, tj. pouze v anglickém jazyce, se používá ve všech státech ES. Požadavky na zkoušky teoretických znalostí jsou uvedeny v oddílu III Přílohy VI (Part-ARA) nařízení (EU) č. 1178/2011 v platném znění.


Žadatelé o vydání kvalifikace pro lety podle přístrojů jsou povinni prokazovat své znalosti angličtiny včetně aktivní komunikace a odborného leteckého názvosloví zkouškou. Alespoň pasivní znalost angličtiny je pro profesionální piloty nezbytností i v případě, kdy nejsou držiteli kvalifikace pro lety podle přístrojů. Při teoretické zkoušce nemusí uchazeč aktivně komunikovat nebo tvořit anglické věty, ale musí porozumět textu otázky a z navrhovaných odpovědí označit tu, o které se domnívá, že je správná. Podobně musí mít profesionální pilot také schopnost porozumět textu letové příručky letadla, které řídí, protože většina letových příruček je vydávána v angličtině bez překladu do češtiny. 


pdf.pngCAA-ZLP-060 Zkušební řád pro teoretické zkoušky

Politika_bezpecnosti.jpg

PZZ.jpg


doletis.png


drony.jpg


Pruvodce_GA_1.jpg


LPaL__PVP_EU_BANNER.jpg


seminare.jpg


essi_logo.jpg

Kalendář aktualit

červen 2019   < >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Výběr jazyka česky english