Safety konference Úřadu pro civilní letectví 2018

Úřad pro civilní letectví pořádá dne 29. března 2018 v prostorách Letiště Praha první Safety konferenci ÚCL, která naváže na předešlé úspěšné semináře.

Aktualizace: Vzhledem k zaplnění kapacity kongresového sálu byly k 19. 3. 2018 včetně ukončeny registrace. 


Cíle konference

V rámci sběru dat o událostech v civilním letectví a jejich zpracování byly Úřadem pro civilní letectví identifikovány oblasti bezpečnosti, na které se v rámci své další činnosti chce Úřad více zaměřit a zajistit, že je dosaženo přijatelné úrovně bezpečnosti. Těmito oblastmi jsou zejména problematika nesprávného výskytu letadla na vzletové a přistávací dráze (Runway Incursion) a problematika neobchodního provozu, provozu leteckých škol a zvláštních provozů v oblastech narušování prostorů (Airspace Infringement) a ztráty řízení letadla za letu (Loss of Control In-flight).

Cílem konference je sdílení osvědčených postupů v řízení bezpečnosti s důrazem na výše identifikované oblasti. Účastníci konference získají aktuální informace o vývoji v rámci významných ukazatelů výkonnosti bezpečnosti civilního letectví v ČR a v Evropě a informace o vývoji v otázkách procesů nastavených k identifikaci nebezpečí a posouzení souvisejících rizik.

Svou aktivní účast příslíbila i Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

Cílová skupina

Cílovou skupinou konference jsou především zástupci managementu a safety manažeři organizací činných v civilním letectví, které mají regulatorní povinnost implementovat principy sytému řízení, včetně systému řízení bezpečnosti. Další cílovou skupinou jsou zástupci organizací, které k implementaci systému řízení bezpečnosti přistoupily na dobrovolné bázi, a zástupci organizací, které se o systémy řízení bezpečnosti jinak aktivně zajímají.

Program konference

Konference je dělena na tři bloky. V úvodu jsou plánovány prezentace Úřadu pro civilní letectví a prezentace EASA, ve kterých budou představeny procesy a postupy, které na národní a evropské úrovni slouží pro sběr, vyhodnocení a sdílení informací o bezpečnosti. Na základě těchto informací byla zvolena témata, která budou dále rozebrána v následujících dvou panelových diskuzích.


Pro letošní rok byla zvolena témata Runway Incursion a Neobchodního provozu, provozu leteckých škol a zvláštních provozů s důrazem na riziko narušení prostorů a ztráty řízení. Tyto panelové diskuze budou moderovány ze strany ÚCL a obsahově naplněny zejména zástupci organizací s cílem umožnit účinné sdílení osvědčených postupů.


pdf.pngProgram Safety konference ÚCL 2018

Po potvrzení konkrétních vystupujících bude program průběžně aktualizován.

Místo konference

Konference se uskuteční v prostorách kongresového centra Letiště Praha, a.s., které se nachází v prvním patře spojovacího objektu mezi terminály 1 a 2.

mapa2.png

Účast na konferenci je bezplatná. Letiště Praha, a.s. a Úřad pro civilní letectví v rámci konference poskytnou také bezplatné občerstvení a oběd formou švédských stolů.


V případě jakýchkoli nejasností nebo dotazů ke konferenci se prosím obracejte na Ing. Vladimíra Nekvasila (nekvasil@caa_cz), který je odpovědný za organizaci konference.


Politika_bezpecnosti.jpg

PZZ.jpg


doletis.png


drony_2.jpg


Pruvodce_GA_1.jpg


LPaL__PVP_EU_BANNER.jpg


seminare.jpg


essi_logo.jpg

Kalendář aktualit

březen 2018   < >
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Výběr jazyka česky english