Požadavky na provozovatele CAMO

ZAJIŠTĚNÍ KONTINUITY ŘÍZENÍ ZACHOVÁNÍ LETOVÉ ZPŮSOBILOSTI (ŘZLZ) ORGANIZACEMI CAMO A ZAJIŠTĚNÍ KONTINUITY ÚDRŽBY DLE PLATNÉHO PROGRAMU ÚDRŽBY (MP) U PROVOZOVATELŮ LETECKÝCH PRACÍ (LP)

Po více jak půl roce od termínu 28.09.2009 (termín plné účinnosti části M nařízení Komise (ES) 2042/2003) se ukazuje, že provozovatelé LP z různých důvodů mění řízení zachování letové způsobilosti (ŘZLZ) svých letadel změnami (smluvních) organizací CAMO, resp. tyto organizace CAMO z různých důvodů smlouvy o řízení zachování letové způsobilosti s provozovateli LP ruší. Na tomto základě ÚCL vydává tento požadavek:

1. Zajištění kontinuity ŘZLZ

Vzhledem k nutnosti zajištění kontinuity ŘZLZ letadel provozovaných pro LP požaduje ÚCL, aby provozovatelé v takových případech zajistili požadovanou kontinuitu ŘZLZ mezi předchozí a novou smluvní organizací CAMO. Realizace tohoto požadavku spočívá v zajištění aktuálních (navazujících) dat v nových smlouvách (s organizací CAMO) a prohlášením provozovatele LP o ukončení smlouvy s (předchozí) organizací CAMO včetně podání informace o změně organizace CAMO (písemně) formou zaslání kopie nové smlouvy s organizací CAMO na ÚCL/ST.

2. Zajištění kontinuity údržby (platného MP)

Vzhledem k nutnosti zajištění kontinuity údržby letadel provozovatelů LP požaduje ÚCL, aby v případě přechodu od jedné (smluvní) organizace CAMO k jiné (smluvní) organizaci CAMO provozovatel LP předkládal ÚCL/ST v dostatečném časovém předstihu nový MP (zpracovaný a popřípadě schválený novou organizací CAMO), odrážející změnu organizací CAMO připravovanou provozovatelem LP.

Politika_bezpecnosti.jpg

PZZ.jpg


doletis.png


drony.jpg


Pruvodce_GA_1.jpg


LPaL__PVP_EU_BANNER.jpg


seminare.jpg


essi_logo.jpg

Kalendář aktualit

červen 2019   < >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Výběr jazyka česky english