Letecký personál / Pilot kluzáků

Pro způsobilost pilotů kluzáků platí nařízení Evropské komise (EU) č. 1178/2011 v platném znění (tzv. Aircrew Regulation).


Nové průkazy pilota kluzáků a nové kvalifikace vydává ÚCL podle Aircrew Regulation a podle postupu CAA-ZLP-161 s využitím souvisejících formulářů CAA-F-161-1 až CAA-F-161-9.


Původní průkazy pilota kluzáků vydané podle leteckého předpisu L 1 zůstávají v platnosti do konce doby platnosti tohoto průkazu nebo do 8. 4. 2020 podle toho, co nastane dříve. Držitelé těchto průkazů prodlužují nebo obnovují platnost kvalifikací v nich zapsaných podle postupu CAA-ZLP-049 (tedy stejně jako dříve) s využitím souvisejících formulářů CAA-F-049-1 a CAA-F-049-2. Držitelé těchto průkazů mohou kdykoliv požádat o jejich výměnu za průkaz pilota kluzáků vydaný podle Aircrew Regulation. Výměna se provádí podle pravidel uvedených v postupu CAA-ZLP-161.


Postupy

pdf.pngCAA-ZLP-049 Způsobilost pilotů kluzáků - dle předpisu L1

pdf.pngCAA-ZLP-161 Způsobilost pilotů kluzáků - dle Aircrew Regulation


Formuláře

pdf.pngŽádost o vystavení duplikátu průkazu způsobilosti
pdf.pngŽádost o verifikaci průkazu způsobilosti

pdf.pngŽádost o prodloužení/obnovu GLD nebo FI(G) - dle L1
pdf.pngŽádost o prodloužení/obnovu TMG nebo FI(TMG) - dle L1


pdf.pngŽádost o vydání SPL / LAPL(S) / KVALIFIKACE KLUZÁK / SAILPLANE
doc.pngŽádost o vydání SPL / LAPL(S) / KVALIFIKACE KLUZÁK / SAILPLANEpdf.pngŽádost o vydání kvalifikace TMG do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace TMG do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o vydání kvalifikace AEROBATICS-S do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace AEROBATICS-S do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o vydání kvalifikace AEROBATICS-TMG do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace AEROBATICS-TMG do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o vydání kvalifikace TOWING-S do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace TOWING-S do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o vydání kvalifikace TOWING-BAN do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace TOWING-BAN do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o vydání kvalifikace NIGHT do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace NIGHT do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o vydání kvalifikace CLOUD do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace CLOUD do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o vydání kvalifikace FI(S) pro KLUZÁK / SAILPLANE s omezením FCL.910.FI do SPL / LAPL(S)
doc.pngŽádost o vydání kvalifikace FI(S) pro KLUZÁK / SAILPLANE s omezením FCL.910.FI do SPL / LAPL(S)pdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro TMG
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro TMGpdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro AEROBATICS-S
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro AEROBATICS-Spdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro AEROBATICS-TMG
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro AEROBATICS-TMGpdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro TOWING-S
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro TOWING-Spdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro TOWING-BAN
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro TOWING-BAN
pdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro NIGHT
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro NIGHTpdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro CLOUD
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro CLOUDpdf.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro VÝCVIK FI(S)
doc.pngŽádost o rozšíření kvalifikace FI(S) o oprávnění pro VÝCVIK FI(S)pdf.pngŽádost o odstranění omezení FCL.910.FI kvalifikace FI(S)
doc.pngŽádost o odstranění omezení FCL.910.FI kvalifikace FI(S)pdf.pngŽádost o prodloužení / obnovu kvalifikace FI(S)
doc.pngŽádost o prodloužení / obnovu kvalifikace FI(S)pdf.pngPřevodní formulář pro převod GPL na SPL nebo LAPL(S)
doc.png
Převodní formulář pro převod GPL na SPL nebo LAPL(S)pdf.pngProtokol o rozšíření práv SPL pro obchodní lety na kluzáku
doc.pngProtokol o rozšíření práv SPL pro obchodní lety na kluzáku

Výběr jazyka česky english