Smí bezpilotní letadlo, kterému bylo vydáno povolení k létání provádět vzlety a přistání z libovolného místa nebo lokality?

Obecně v případě, kdy se jedná o letiště či plochu vymezenou pro vzlety a přistání letadel, je vždy potřeba zamýšlený provoz předem dojednat s provozovatelem tohoto letiště nebo plochy (§ 13 vyhlášky č. 108/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů). V případě využití jakékoliv jiné plochy než výše uvedených, je potřeba vždy sjednat písemný souhlas vlastníka plochy (§ 14 vyhlášky č. 108/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů).

Výběr jazyka česky english