Lze řídit bezpilotní letadlo pomocí tabletu nebo výstupu z palubní kamery (tzv. FPV let)?

V případě, kdy je způsob řízení bezpilotního letadla založen na sledování řídící stanice (např. tabletu) nebo výstupu z palubní kamery (tzv. FPV let) a z principu neumožňuje trvalý vizuální kontakt pilota s bezpilotním letadlem, a to i v případech, kdy se bezpilotní letadlo teoreticky nachází v přímém dohledu pilota, je zapotřebí žádat ve smyslu ust. 4, Doplňku X, leteckého předpisu L 2, o výjimku z předmětného ustanovení, neboť bez ohledu na maximální vzletovou hmotnost a účel využití bezpilotního letadla tento způsob řízení není aktuálně platným regulačním rámcem považován za standardní.

V uvedených případech je třeba postupovat postupem žádosti o Povolení k létání, popsaným v podrobnostech na webové stránce http://www.caa.cz/letadla-bez-pilota-na-palube/povoleni-k-letani-bezpilotniho-letadla-zadost-o-vydani.

Kamera na palubě s živým přenosem obrazu k pilotovi, sledovaným pro účely řízení bezpilotního letadla (tzv. FPV let), může být na základě Povolení k létání využita zpravidla tehdy, pokud je let prováděn dvěma osobami, z nichž druhá udržuje stálý vizuální dohled s bezpilotním letadlem a má možnost a schopnost okamžitě převzít řízení, vyžaduje-li to situace (zejména po selhání přenosu obrazu, ztrátě orientace nebo pro vybrání nezvyklé polohy).


Politika_bezpecnosti.jpg

PZZ.jpg


doletis.png


drony.jpg


Pruvodce_GA_1.jpg


LPaL__PVP_EU_BANNER.jpg


seminare.jpg


essi_logo.jpg

Kalendář aktualit

duben 2019   < >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Výběr jazyka česky english