Elektronická podatelna

Úřad pro civilní letectví ČR má kromě běžné korespondence vytvořeny i podmínky pro příjem dokumentů v elektronické formě prostřednictvím podatelny pro elektronickou datovou komunikaci.

V souladu s vyhláškou č. 496/2004 Sb. může být elektronické podání uskutečněno prostřednictvím elektronické pošty na adrese podatelna@caa_cz. Takové podání musí být elektronicky podepsané spolu s veřejnou částí certifikátu dané certifikační autority.


ÚCL může přijímat dokumenty v těchto formátech: TXT, RTF, HTML, PDF, JPG, formáty MS Office (Word, Excel, Powerpoint, atd) a formáty LibreOffice. Soubory musejí fakticky odpovídat svým formátem uvedené příponě! Pokud například obdržíme soubor s příponou DOC avšak bude odpovídat formátu DOCX (jen byl uložen se špatnou příponou), systém automaticky takový soubor vyřadí kvůli chybné příponě a z důvodu bezpečnosti nedojde k jeho zaevidování. Rovněž doporučujeme, aby v zasílaných dokumentech nebyla použita makra, jejichž vypnutí by znemožnilo správné zobrazení obsahu souboru.


Datová podání je možno rovněž doručit na běžně používaných nosičích (CD, DVD, flash disk) a to buď osobně v podatelně ÚCL nebo poštou na adresu ÚCL.

ÚCL nemůže přijmout podání (datovou zprávou, e-mailem či na fyzickém nosiči), u kterého byl zjištěn výskyt chybného datového formátu, poškozeného souboru nebo počítačového programu, který je způsobilý přivodit škodu na informačním systému nebo na informacích zpracovávaných veřejnoprávním původcem.
 
V případě úspěšně přijatého podání e-mailem bude z podatelny ÚCL odeslán potvrzující e-mail. Jakmile bude podání zaevidováno, odešle se další potvrzení s přiděleným jednacím číslem.Úřední hodiny

Politika_bezpecnosti.jpg

PZZ.jpg


doletis.png


drony.jpg


Pruvodce_GA_1.jpg


LPaL__PVP_EU_BANNER.jpg


seminare.jpg


essi_logo.jpg

Kalendář aktualit

červenec 2019   < >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Výběr jazyka česky english