FAA oprávnění pro české držitele oprávnění k údržbě dle Části 145 – pozastavení přijímání žádostí

Úřad pro civilní letectví byl informován, že až do odvolání je přijímání žádostí o vydání oprávnění dle CFR part 145 v souladu s dohodou BASA USA – EU a MAG postupy (FAA oprávnění k údržbě) pro firmy se sídlem v EU ze strany FAA zastaveno.


Konec tohoto omezení není dosud znám a omezení zůstane v platnosti do doby, kdy US Transportation Security Administration (TSA) neuveřejní bezpečnostní pravidla pro organizace údržby. 


ÚCL nebude až do odvolání tohoto omezení tyto žádosti rovněž přijímat, především  s ohledem na omezenou dobu platnosti podané žádosti a ve snaze vyhnout se tak pozdějšímu tlaku na případné žadatele z důvodu omezeného časového prostoru. 


Všem zájemcům doporučujeme zahájit práce na FAA doplňku MOE a tento předložit ÚCL ke konzultaci tak, aby následný proces, po odvolání tohoto omezení, mohl proběhnout plynuleji. Z důvodů omezených kapacit budou posuzovány dodatky výhradně firem schopných v dalším procesu prokázat splnění podmínek pro přijetí žádosti. Rovněž důrazně doporučujeme předkládat doplňky maximálně předpracované a připravené.


O změnách situace bude odborná veřejnost informována opět touto cestou. 


Případné dotazy či žádosti o konzultace směřujte na Ing. Michala Tesaře (tesarm@caa_cz), ředitele Odboru opravňování organizací Sekce technické.

Politika_bezpecnosti.jpg

PZZ.jpg


doletis.png


drony_2.jpg


Pruvodce_GA_1.jpg


LPaL__PVP_EU_BANNER.jpg


seminare.jpg


essi_logo.jpg

Kalendář aktualit

květen 2018   < >
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Výběr jazyka česky english