Aktualizace údajů v leteckém rejstříku v souvislosti s přeměnou občanských sdružení na spolky

Vzhledem k přeměnám občanských sdružení na spolky a související povinností změny názvu na základě zákona číslo 89/2012 Sb., občanský zákoník, Úřad pro civilní letectví pro účely aktualizace údajů v leteckém rejstříku upozorňuje subjekty, které změnily právní formu z občanských sdružení na spolky a zároveň splnily povinnost upravit svůj název tak, aby byl v souladu s požadavky § 216 občanského zákoníku, že související aktualizaci údajů v leteckém rejstříku lze v těchto případech provést bez nutnosti hradit správní poplatek za změnu údajů zapisovaných do leteckého rejstříku.

Bezplatná aktualizace názvu spolku bude provedena ve vztahu k subjektům, které v souvislosti se změnou právní úpravy provedly změnu svého názvu tak, aby odpovídala požadavkům nového občanského zákoníku, tedy tak, že název spolku musí obsahovat slova „spolek“ nebo „zapsaný spolek“, popř. zkratku „z. s.“, a byl již příslušným rejstříkovým soudem proveden zápis změny názvu do spolkového rejstříku.

Bezplatná aktualizace údajů v souvislosti s přeměnou občanských sdružení na spolky bude prováděna v řízení zahájeném z moci úřední po oznámení o změně názvu, které bude podáno příslušným spolkem. Na zahájení řízení z moci úřední (na rozdíl od řízení zahajovaných na žádost) není právní nárok. ÚCL doporučuje oznámení učinit na formuláři „Oznámení o změně názvu spolku“.

Dokument typu docOznámení o změně názvu spolku pro účely leteckého rejstříkuPolitika_bezpecnosti.jpg

PZZ.jpg


doletis.png


drony_2.jpg


Pruvodce_GA_1.jpg


LPaL__PVP_EU_BANNER.jpg


seminare.jpg


ADQ.PNG


essi_logo.jpg

Kalendář aktualit

březen 2017   < >
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Výběr jazyka česky english